Sudety - noclegi, wczasy w Sudetach, nocleg, atrakcje turystyczne, pensjonaty, hotele, kwatery, agroturystyka, domki, atrakcje, miejscowości
 |  Strona Główna | OFERTA -POKOJE i KWATERY -Góry Sowie

OAZA - Pokoje Gościnne Michałkowa - noclegi, Dolny Śląsk

POKOJE i KWATERY  Góry Sowie

58-321 Jugowice, Michałkowa ul.Wiejska 6b

Telefon  kontakt e-mail
Dzwoniąc powołaj się na portal SloneczneSudety.pl
Kontakt e-mail Wyślij zapytanie  Wyślij do znajomego Wyślij znajomemu
www http://www.michalkowa.pl

CHARAKTERYSTYKA:
pokoje gościnne, noclegi, wakacje, wczasy, wypoczynek, noclegi na Dolnym Śląsku, wakacje na Dolnym Śląsku, wczasy na Dolnym Śląsku, pokoje gościnne na Dolnym Śląsku, Jugowice, noclegi Jugowice
Piktogramy
Aneks kuchenny Łazienka przy pokoju Plac zabaw Parking Telewizja Wyzywienie

» CENNIK OFERTY WYPOCZYNKU «

USŁUGA CENA INFO
Ceny do uzgodnienia

» INFORMACJE O OBIEKCIE «

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia miejscowości Michałkowa! W naszym pensjonacie OAZA dysponujemy pokojami dla 8 osób wraz z łazienkami. We wszystkich pokojach są zainstalowane zestawy TV.

Pokoje są urządzone nowocześnie i schludnie.

Możliwość przyjazdu z psem do przyczepy kempingowej w pełni wyposażonej, czteroosobowej z werandą i grillem oraz łazienką.

» DODATKOWE INFORMACJE «

Gastronomia, wyżerka

W okolicach miejscowości Michałkowa znajduje się wiele restauracji i pubów w których można smacznie zjeść i dobrze wypić. Polecane potrawy regionalne:

Restauracja Fregata:
- pierogi staropolskie
- żurek w chlebie
- pstrąg w ziołach

Karczma "Nad Potokiem"
- fuczki podkarpackie
- kwaśnica

Restauracja Wodnik
- borgacz
- goloneczka w kapuście

» ATRAKCJE «

Michałkowa to niewielka miejscowość położona w województwie dolnośląskim, w powiecie wałbrzyskim należąca do gminy Walim.

Położona jest w sercu Gór Sowich w bezpośredniej bliskości gór, lasów i Jeziora Bystrzyckiego przy górskim strumyku. Turyści mogą tu wędrować licznymi szlakami turystycznymi które prowadzą między innymi na górę Wielka Sowa. Niedaleko można zwiedzić Podziemne Miasta w Walimiu, Jugowicach i Głuszycy, Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim oraz ogromną zaporę na Jeziorze Bystrzyckim i wiele innych atrakcji.

Okoliczne atrakcje

Jezioro Bystrzyckie


Na początku XIX wieku u stóp zamku Grodno znajdowała się wieś Schlesierthal - dzisiaj na jej miejscu, w dolinie przełomu rzeki Bystrzycy znajduje się malownicze Jezioro Bystrzyckie. Powstanie jeziora wymusiły powodzie jakie nawiedzały Śląsk przez wieki.

W roku 1911 rozpoczęto budowę zapory o długości 220 m. i wysokości 44 m. Jest zbudowana wyłącznie z kamienia, a powstałe jezioro może pomieścić 8 mln m3. Jezioro Bystrzyckie jest świetnym miejscem na letni wypoczynek. Dookoła jeziora można długo spacerować, nieopodal jeziora znajduje się piękny zamek Grodno, a przy ośrodku "Wodniak" jest wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych. Po tamie również można spacerować, przy dobrej pogodzie widoki są naprawdę piękne.

Na dole zapory jest dużo miejsca na ognisko czy biwak. Jezioro Bystrzyckie jest świetnym miejscem na odpoczynek.

Zamek Grodno

Imponujące zwaliska skalnego zamku Grodno znajdują się obecnie pod opieką PTTK. Wykorzystywane do celów turystycznych kryją w sobie niewielkie muzeum, gdzie obejrzeć można pochodzące z różnych okresów eksponaty (wystawa sztuki oblężniczej, izba tortur). Największą atrakcję stanowi tradycyjnie wieża, skąd rozciąga się zmysłowy widok na górzystą, piękną okolicę. Na uwagę zasługuje również rosnąca na dziedzińcu 500-letnia lipa i ustawiona nieopodal armata - prezent cesarza Wilhelma dla ówczesnego właściciela Grodna, Ferdynanda von Zedlitz. W ruinach funkcjonuje też bar i stoisko z pamiątkami.

Zabytek udostępniony jest do zwiedzania codziennie (z wyjątkiem poniedziałków) w godz. 10-17. Bilet wstępu w 2007 roku kosztował około 10 zł, przy czym za fotografowanie i filmowanie trzeba dodatkowo zapłacić.

Podziemne Fabryki Walimia

Podziemne fabryki Walimia są jednym z 7 kompleksów których tajemnice do dziś nie zostały rozwiązane. Sztolnie w Walimiu są udostępnione do zwiedzania dla turystów. Jest to fragment olbrzymiego przedsięwzięcia które hitlerowska organizacja TODT realizowała za pomocą robotników przymusowych obozu Gross - Rosen.

Temperatura wewnątrz sztolni wynosi ok. 6oC, dlatego zalecana jest ciepła odzież. Na miejscu znajduje się sklep z ciepłymi i zimnymi przekąskami oraz pamiątkami. Zwiedzanie odbywa się codziennie w godzinach od 9 do 17. Zwiedzanie sztolni odbywa się z przewodnikiem i trwa ok. 40 min.

Wieża widokowa na Wielkiej Sowie

Wielka Sowa (1015 m n.p.m.) W drugiej połowie XIX stulecia, z inicjatywy EGV, rozpoczęto budowę pierwszej drewnianej wieży widokowej na wierzchołku góry, był to lipiec 1886 roku. 20 metrowa drewniana konstrukcja przetrwała do 1904 roku. 24 maja 1906 na Wielkiej Sowie stanęła druga wieża widokowa tym razem kamienno - żelbetonowa, o wysokości 25 m. Wieży nadano imię Otto von Bismarcka.

Po II wojnie światowej wieży zmieniono imię na Władysława Sikorskiego, a następnie na Mieczysława Orłowicza. Kalenica (964 m n.p.m.) Stalowa, ażurowa, dwupoziomowa wieża widokowa o wysokości 20 m, wybudowana w 1932 roku, fundatorem było EGV, nadano jej imię Paula von Hindenburga.

Z platformy widać Bielawę, Dzierżoniów, dalej, górę Ślężę, Ząbkowice Śląskie wieża kopalni w Słupcu, Nowa Ruda, Góry Kamienne, Wałbrzyskie i Karkonosze, wieżę na Wielkiej Sowie, Góry Stołowe, Gór Bystrzyckich, Masyw Śnieżnika, Góry Bialskie, Góry Złote, Góry Bardzkie.

Narty w okolicy - Rzeczka

Sokolec i Rzeczka to dwie różne wsie leżące w dwóch różnych gminach (Rzeczka - gmina Walim; Sokolec - gmina Nowa Ruda), które jednak łączą się na Przełęczy Sokolej (754 m n.p.m.) w Górach Sowich. Większość tutejszych wyciągów narciarskich leży co prawda w Rzeczce, ale infrastruktura rozciąga się także na cześć Sokolca.

Rzeczka i Sokolec leżą po dwóch stronach Przełęczy Sokolej, na zboczach Sokoła (864 m n.p.m.) i Wielkiej Sowy (1114 m n.p.m.). Rzeczka na dole łączy się z Walimiem, a Sokolec dochodzi do prawie samych Ludwikowic.
Główną atrakcją tutejszych miejscowości jest szeroki wybór wyciągów i tras narciarskich. Ponadto obie miejscowości są idealną bazą wypadową na Wielką Sowę i inne partie Gór Sowich. Kwitnie tutaj zarówno turystyka piesza jak i rowerowa.

Z nad Przełęczy Sokolej przy dobrej przejrzystości powietrza rozciąga się wspaniały widok od Karkonoszy po całą Kotlinę Klodzką. W dole Rzeczki, na granicy z Walimiem, znajduje się wejście do podziemnego hitlerowskeigo miasta ("Reise" - czyli "Olbrzym"). Drugi taki kompleks znajduje się w pobliżu w Gluszycy.

» MAPA «

© Informacje oraz zdjęcia zawarte na tej stronie chronione są prawem autorskim należącym do ogłoszeniodawcy i zostały umieszczone przez ogłoszeniodawcę lub za jego zgodą.
Kopiowanie wszelkich informacji bez zgody Portalu Turystycznego SloneczneSudety.pl jest zabronione.

UWAGA: Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.